Komeda Jazz Festival
Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
  • Komeda
  • Konkurs kompozytorski

Konkurs kompozytorski

Jest to unikalny w skali światowej, a jedyny tego typu konkurs w Polsce.Idea konkursu wynika z założenia, iż fenomen jazzu, postrzeganego jako uniwersalny język artystyczny, jest bez wątpienia jednym z elementów łączących europejską i światową kulturę i jej tradycje.

Konkurs adresowany jest do młodych twórców, dla których jazz jest wartością wspólną, łączącą różne narodowe doświadczenia muzyczne. Celem konkursu jest promocja dokonań kompozytorskich młodych kompozytów (do 35 lat). Jest to jedyny tego typu konkurs kompozytorski w Polsce przeznaczony dla muzyków komponujących tematy jazzowe i kompozytorów inspirujących się fenomenem jazzu Nadesłane kompozycje nie mogą być nigdzie publikowane, nagrywane ani wykonywane publicznie Nadsyłane kompozycje młodych twórców ocenia jury, złożone z wybitnych artystów i kompozytorów. Konkurs wzbudza zainteresowanie również poza Polską.

Laureatami Konkursu Kompozytorskiego im. K. Komedy są między innymi Brazylijczycy: Thiago Trajano i Zezo Olimpio z Rio de Janeiro, Monika Allen z Nowego Yorku, Bartosz Smorągiewicz z Würzburga, Stepanka Balcarova z Czech.