Komeda Jazz Festival
Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

IV Komeda Jazz Festival

Keith Dunn

Keith Dunn

IV. KOMEDA JAZZ FESTIVAL (zmienił nazwę przyjmując na stałe patronat KRZYSZTOFA KOMEDY) odbył się w dniach 6- 8 XI 1998 r. na różnych scenach festiwalowych. Pierwszy dzień poświęcony był „Yassowi". Wystąpiły kultowe zespoły tego kierunku, „MAESTRO TRYTONY" i „KURY" z Tymonem Tymańskim na czele. Drugi dzień to stylistyczny ukłon w stronę korzeni jazzu czyli - blues'a. W koncercie zatytułowanym „GROVE&BLUES" fantastycznie zagrali: „LITLLE EGOISTS" Marka Stryszowskiego i gwiazda wieczoru KEITH DUNN z zespołem „THE BLOOZ".

Podsumowaniem Komeda Jazz Festival był koncert „This is jazz" w Teatrze Impresaryjnym. Po koncercie „LOS ANGELES TRIO", publiczność festiwalowa usłyszała projekt specjalny Leszka Kułakowskiego pt. „EUROFONIA" na głos solowy, jazz quintet i orkiestrę symfoniczną. „EUROFONIA" jest artystyczną inspiracją idei zjednoczonej Europy. Jest to muzyka uniwersalna, zrozumiała wszędzie w Europie. Muzycznie „EUROFONIĘ" tworzą: muzyka współczesna, jazz i stylizowany polski folklor. Kompozytor dzieła Leszek Kułakowski mówi „do Europy tak, ale z polską kulturą".

Gwiazda KOMEDA JAZZ FESTIVAL amerykański kompozytor i saksofonista BILLY HARPER z zespołem wieńczący Festival był zachwycony przyjęciem publiczności, pełnymi salami i wspaniałą atmosferą.

IV KOMEDA JAZZ FESTIVAL przeszedł do historii jako sukces artystyczny, organizacyjny i frekwencyjny. Zainteresowanie publiczności Festivalem zaskoczyło nie tylko organizatorów.

IV edycja KOMEDA JAZZ FESTIVAL została uznana w ankiecie Jazz Top 98 prestiżowego magazynu „Jazz Forum” za jedno z pięciu największych Wydarzeń Roku 1998 w Polsce.