XII Komeda Jazz Festival

Wystawa Jazzy impression

Wystawa Jazzy impression

XII Komeda Jazz Festival odbył się w dniach 15, 16, 17, 18 XI w Słupsku i 19 XI 2006 roku w Gdańsku.

15 XI otwarciem wystawy plakatów KJF zainaugurowany został XII Komeda Jazz Festival. Następnie zaprezentowano zgromadzonej publiczności znakomity film „GOOD NIGHT AND GOOD LUCK” z muzyką Dianne Reeves (soundtrack do filmu został nagrodzony Grammy Awards za rok 2006 w kategorii najlepszy jazzowy album roku)

Thomas Gustafsson & RGG

Thomas Gustafsson & RGG

16 XI w Piwnicy „Anna De Croy” w Słupsku odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „Jazzy impressions” autorstwa Ryszarda Nowakowskiego. Tego samego dnia w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce wystąpił zespół znanego trójmiejskiego saksofonisty, aktywnego propagatora jazzu - Przemka Dyakowskiego.

17 XI w Filharmonii i Teatrze w Słupsku odbył się koncert dwóch formacji: zagrał Gary Guthman Quartet i Polska Filharmonia Sinfonia Baltica oraz Thomas Gustafsson & RGG Trio, które jest największą nadzieją polskiego jazzu. W składzie RGG Trio znajdują się trzej wybitni muzycy, z których dwaj to laureaci Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy: Przemysław Raminiak i Maciej Garbowski.

Eddie Henderson & Leszek Kułakowski Quartet

Eddie Henderson & Leszek Kułakowski Quartet

18 XI w Ośrodku Teatralnym Rondo miłośnicy dobrej muzyki mogli usłyszeć utwory Wojciecha Staroniewicza z płyty "CONVERSESSION LIVE" z udziałem amerykańskiego "perkusisty od Pastoriusa" - Briana Melvina oraz jednego z najwybitniejszych trębaczy współczesnego jazzu Eddie Hendersona w najnowszym projekcie muzycznym Leszka Kułakowskiego.

19 XI w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbył się koncert: EDDIE HENDERSON & LESZEK KUŁAKOWSKI QUARTET, a następnie na scenie pojawiło się Trio czołowego przedstawiciela światowej pianistyki jazzowej Joey Calderazzo, który dla swojej muzyki zdobył ogromne uznanie na świecie i zajął najwyższą pozycję w rankingu współczesnych pianistów.