Komeda Jazz Festival
Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

XII Komeda Jazz Festival

Wystawa Jazzy impression

Wystawa Jazzy impression

XII Komeda Jazz Festival odbył się w dniach 15, 16, 17, 18 XI w Słupsku i 19 XI 2006 roku w Gdańsku.

15 XI otwarciem wystawy plakatów KJF zainaugurowany został XII Komeda Jazz Festival. Następnie zaprezentowano zgromadzonej publiczności znakomity film „GOOD NIGHT AND GOOD LUCK” z muzyką Dianne Reeves (soundtrack do filmu został nagrodzony Grammy Awards za rok 2006 w kategorii najlepszy jazzowy album roku)

Thomas Gustafsson & RGG

Thomas Gustafsson & RGG

16 XI w Piwnicy „Anna De Croy” w Słupsku odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „Jazzy impressions” autorstwa Ryszarda Nowakowskiego. Tego samego dnia w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce wystąpił zespół znanego trójmiejskiego saksofonisty, aktywnego propagatora jazzu - Przemka Dyakowskiego.

17 XI w Filharmonii i Teatrze w Słupsku odbył się koncert dwóch formacji: zagrał Gary Guthman Quartet i Polska Filharmonia Sinfonia Baltica oraz Thomas Gustafsson & RGG Trio, które jest największą nadzieją polskiego jazzu. W składzie RGG Trio znajdują się trzej wybitni muzycy, z których dwaj to laureaci Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy: Przemysław Raminiak i Maciej Garbowski.

Eddie Henderson & Leszek Kułakowski Quartet

Eddie Henderson & Leszek Kułakowski Quartet

18 XI w Ośrodku Teatralnym Rondo miłośnicy dobrej muzyki mogli usłyszeć utwory Wojciecha Staroniewicza z płyty "CONVERSESSION LIVE" z udziałem amerykańskiego "perkusisty od Pastoriusa" - Briana Melvina oraz jednego z najwybitniejszych trębaczy współczesnego jazzu Eddie Hendersona w najnowszym projekcie muzycznym Leszka Kułakowskiego.

19 XI w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbył się koncert: EDDIE HENDERSON & LESZEK KUŁAKOWSKI QUARTET, a następnie na scenie pojawiło się Trio czołowego przedstawiciela światowej pianistyki jazzowej Joey Calderazzo, który dla swojej muzyki zdobył ogromne uznanie na świecie i zajął najwyższą pozycję w rankingu współczesnych pianistów.