Classic Duo

Zespół powstał w 2014 roku. Tworzą go dwie studentki Akademii Muzycznej w Gdańsku - Martyna Kułakowska, pianistka oraz Anastazja Połtawska, sopranistka. W programie piosenki z muzyką George'a Gershwina: m.in. "Summertime", "Embraceable You","Someone To Watch Over Me' i etiudy Nikolaja Kapustina na fortepian solo.

Martyna Kułakowska – studentka III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Czapiewskiego i asystenta Karola Garwolińskiego.

Ukończyła z wyróżnieniem fortepian w klasie Mariusza Trzebniaka w Liceum Muzycznym w Gdańsku. Wcześniej uczennica profesor Medei Berianidze w szkole muzycznej w Słupsku.

Zajęła wraz z triem fortepianowym I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Warszawie organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Jest laureatką konkursów solfeżowych. Dwukrotnie grała z orkiestrą - Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku. Nagrywała współczesną muzykę, utwory Steve'a Jonesa i Nicka Robertsa dla Radia Gdańsk i Gdańskiej Fundacji Twórców i Wykonawców Muzyki Współczesnej. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów: Krzysztofa Jabłońskiego, Bernda Goetzke.

Anastazja Połtawska - studentka II roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr Anny Fabrello.

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej IIst. im. F. Chopina w Gdańsku. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, na wydziale Wokalno-Aktorskim. Występowała w Dworku Sierakowskich oraz wielu Domach Kultury w Gdańsku, jak też w innych miejscowościach. Jej repertuar stanowią pieśni związane z tradycją bel canto, ballady i romansy ukraińskie, rosyjskie oraz liczne piosenki z okresu międzywojennego i standardy jazzowe.