Karen Edwards - wokalistka, pianistka, kompozytorka.

Karen Edwards – wokal, fortepian

Tomasz Kupiec – gitara basowa

Adam Czerwiński – perkusja

Urodzona w Greenville, Południowa Karolina, USA.

Pierwszą edukacje muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła Baptystów. Tak więc już od dzieciństwa muzyka soul i gospel stała się główną ispiracją tej wybitnej pieśniarki i pianistki. Edwards ukończyła studia na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Jest niezwykłą pianistką i wokalistką, wielokrotnie nagradzaną „Grammy Award for Jazz Performance”

Współpracowała sukcesywnie z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: Stevie Wonder, Tony Bennett, Pharoah Sanders.

Ostatnio współpracowała ze słynnym Prince’m.

Występowała w New York i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych. Jako główna gwiazda prowadziła kilka lat cotygodniowy „show” w Atlancie.

Występowała na całym świecie i wielokrotnie w Europie, gdzie po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję uczenia jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Ryszarda Straussa.

Występuje najczęściej w USA, gdzie oprócz koncertów zagrała w kilku filmach muzycznych rownież jako aktorka.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncert to wspaniałe przeżycie muzyczne, ale również wyśmienity show.

Wiele lat współpracowała z Jarkiem Śmietaną i jego triem, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie.