Komeda Jazz Festival
Komeda JAZZ Festival
  • Komeda
  • Konkurs kompozytorski

Konkurs kompozytorski

Jest to unikalny w skali światowej, a jedyny tego typu konkurs w Polsce.Idea konkursu wynika z założenia, iż fenomen jazzu, postrzeganego jako uniwersalny język artystyczny, jest bez wątpienia jednym z elementów łączących europejską i światową kulturę i jej tradycje.

Konkurs adresowany jest do młodych twórców, dla których jazz jest wartością wspólną, łączącą różne narodowe doświadczenia muzyczne. Celem konkursu jest promocja dokonań kompozytorskich młodych kompozytów (do 35 lat). Jest to jedyny tego typu konkurs kompozytorski w Polsce przeznaczony dla muzyków komponujących tematy jazzowe i kompozytorów inspirujących się fenomenem jazzu Nadesłane kompozycje nie mogą być nigdzie publikowane, nagrywane ani wykonywane publicznie Nadsyłane kompozycje młodych twórców ocenia jury, złożone z wybitnych artystów i kompozytorów. Konkurs wzbudza zainteresowanie również poza Polską.

Laureatami Konkursu Kompozytorskiego im. K. Komedy są między innymi: Marcin Małecki, Maciej Ulatowski, Aleksandra Tomaszewska, Przemysław Raminiak, Maciej Garbowski, Michał Tomaszczyk, Bartosz Smorągiewicz, Michał Ciesielski, Paweł Kaczmarczyk, Sabina Myrczek, Brazylijczycy: Thiago Trajano i Zezo Olimpio z Rio de Janeiro, Aleksandra Mońko-Allen i Julia Zuzanna Sokołowska z USA, Stepanka Balcarova z Czech, Anton Pyvovarov z Ukrainy, Sebastian Faust i Felix Schrack z Niemiec, Betram Liene-Bonlieu z Kanady.